1 Aralık 2021

Hit CANAVARI

Google SEO Hizmeti, Dijital Pazarlama, Uzman Makaleler

Ses İzolasyon Malzemeleri

Turkish Acoustic

Akustik çözümler için kullanılan Ses İzolasyon Malzemeleri 2020 yılı ile birlikte yapılan yeni binalarda kullanımı zorunlu hale getirildi. Yapı denetimlerinde belirli oranlarda ses geçişleri engellenmediği durumlarda bina yapımına onay verilmeyecek. Ses yalıtımı günümüzde gerek duvarların ince olması gerekse binalarda yapım esnasında ses yalıtımı yapılmadığı için yan dairelerden gelen seslerin aynı odadaymışsınız gibi rahatsız edici olması büyük bir sorun oluşturmaktadır. Ses İzolasyon Malzemeleri kullanımı sağlayarak ses geçişlerine engel olunabilmektedir fakat ses izolasyonu tam olarak sesin geçişini azaltmak amacıyla yapılmaktadır tam anlamıyla dışarıdan gelen sesleri tamamen engellemek için odanızı kabin haline getirmeniz gerekmektedir.

Konuşma sesleri topuk sesleri gibi seslerin geçişini engellemek istediğiniz zamanlarda duvarlarınızda bondex sünger kullanarak tabanınızda parke, şap altına akustik bariyer kullanımı sağlayarak geçişlere engel olabilirsiniz. Üst düzeyde bir yalıtım yapmak istemeniz halinde bariyerli bondex sünger kullanımı önerilmektedir. Bondex süngerler tekstil atığı gibi bir görünüme sahip olması nedeniyle farklı varyasyonlarda aynı oranlarda çözüm sunulabilmektedir. Bondex süngerler uyguladıktan sonra alçıpan ile gizlenmesi, alçıpan kullanımında hava boşluğu bırakılması önerilmektedir. Ses İzolasyon Malzemeleri kullanım amacı ikiye ayrıldığı için ses kesici ürünleri kullandıktan sonra bulunduğunuz ortamlarda ortam akustiği sağlanmayacaktır. Kayıt alıyorsanız veya ortam akustiğini sağlamak istemeniz durumda ses kesici ürünlerle birlikte ortam akustiği sağlayıcı ürünler kullanmanız gerekmektedir.

Ortam akustiği sağlamak istenilen durumlarda akustik paneller, akustik süngerlerin kullanılması önerilmektedir. Ortam akustiğinde kullanabileceğiniz ürünler arasında ses sönümleyici akustik süngerler veya akustik ürünler kullanılması gerekmektedir. Ses sönümleyici akustik süngerler arasında piramit süngerler, yumurta süngerler, labirent süngerler, special süngerler olarak dekoratif seçimler yapabilirsiniz. Ses İzolasyon Malzemeleri sınıfında yer alan bu akustik süngerler ortam akustiğini sağlamak adına kullanılmaktadır.

Teknoloji - eğitim, sağlık konuları, tıbbi çözümler - SEO dostu makaleler - istanbul boğaz turu