22 Ekim 2021

Hit CANAVARI

Google SEO Hizmeti, Dijital Pazarlama, Uzman Makaleler

SEO’nun Dijital Pazarlamadaki Yeri Nedir?

Online dünyanın büyümesi ve internet kullanımının artması ile beraber markalar reklam projelerinin birçoğunu web dünyasına kaydırmaya başladı. Eskiden medya dışında bir yerde reklam yapmak isteyen bir marka bilbord, broşür yada gazete gibi mecraları kullanırken günümüzde ise ürünleri ve markası adına digital pazarlama yolunu tercih ediyor.

Eski tekniklere nazaran çok daha hızlı geri bildirim almayı sağlayan internet ortamı son yıllarda artık markaların gözdesi haline geldi. Birçok marka klasik pazarlama tekniklerinden dijital ortama geçerken oldukça zorlansa da artık son günlerde bu işin iyice benimsendiğini görmekteyiz. Sizde markanızın ön plana çıkması için bu mecradan faydalanabilir, Bursa SEO ile online marketing sektöründe farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Sitenizi Yükseltecek Etkisi Kanıtlanmış SEO İpuçları [Dev Yazı]

Dijital Pazarlama Neden Önemli?

Dijital pazarlama günümüzde markalar açısından anında geri bildirim almayı sağlayan en hızlı yayılan ve etkili pazarlama yöntemi olarak dikkat çekmektedir. Bir çok marka günümüzde artık online saha da yer alıyor. Eğer markanızın ön plana çıkmasını istiyor, adının daha çok yayılması yolunda çaba sarf ediyor ve markanızın Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını istiyorsanız dijital pazarlamanın önemine mutlaka dikkat etmelisiniz.

Dijital Pazarlamada SEO

Online mecralarda bir markanın üst sıralara çıkması için kategorisinin içerdiği temel aranma kelimeleri üzerinde bir çalışma yapılması gerekiyor. Bu çalışma genel olarak SEO adı ile anılıyor. Search engine optimization yani arama motoru optimizasyonu olarak bilinen bu işlem ile bir markanın içerebileceği, müşteri tarafından o ürün veya hizmet adına aranabilecek kelimeler, kelime öbekleri, cümleler inceleniyor. Daha sonra bu kelimeler adına çalışma yapılarak markanın o kelimeler aratıldığı taktirde arama motorunda çıkması sağlanıyor. Böylelikle potansiyel bir müşteri markanızı aradığı taktirde Google da ilk sayfada yada üst sırada çıkarak markanızın hem reklamını yapıyorsunuz hem de potansiyel müşteri kazanma şansı yakalıyorsunuz.

Dünyada En Çok Ziyaret Edilen 11 Sitenin Yazılım Dilleri

SEO Neden Önemli?

SEO çalışmalarına yatırım yapmak bir markanın organik olarak müşteri kazanması için elzem derecede önem arz etmektedir. Yeşilseo olarak müşterilerimizin markalarının ön plana çıkması için titizlikle yürüttüğümüz kelime analizleri sonucunda markanızın müşterilerin aklına gelebilecek bütün kombinasyonlarda ön plana çıkmasını sağlarız. Böylelikle hem müşterin aklında yer etme imkanı sağlanır. Hem de kazanılan potansiyel müşteriler ile ileriye dönük uzun vadeli bir yatırım gerçekleştirilmiş olur.

Dijital Pazarlamada Geri Dönüşler

Dijital pazarlamayla kullanılan tekniklerin en önemli noktası geri dönüşlerdir. Markanıza yapacağınız bu yatırım ile yeni bir bakış açısı kazanabilirsiniz. Dijital platformlarda vereceğiniz reklamlar size markanızla ilgilenen kesimin yaşı, ülkesi, bölgesi, kullandığı internet araçları, tıklanma ve paylaşılma oranları gibi birçok veriyi paylaşmaktadır. Bu sayede online sektörde yapılacak pazarlama hamleleri ile hem müşteri kazanma hem de markanızın güçlü ve zayıf yönlerini görme şansı yakalarsınız.

Kaçıncı Sırada Kaç Tıklama Alırım

Ücretli Reklamlar

Ücretli reklamlar özellikle Google tarafından yaygın olarak sunulan bir reklam türüdür. Genellikle SEA search engine advertisement olarak bilinir. Bu tür reklamlarda markanız adına aratılan kelimeler herhangi bir kullanıcı tarafından kullanılması ile o kişinin bilgisayarı üzerinde ki web sitelerinde ya da arama motorunda markanızın adının ücret karşılığı ön planda gösterilmesi işlemidir. Burada Google genellikle reklamın gösterilmesi ve tıklanması üzerinden belli bir ücret tarifesi uygular. Bu işlem hem düşük yatırım maliyeti, hem de başarılı geri dönüşleri ile birçok marka tarafından oldukça yoğun rağbet görür. Bursa SEO yaptığı çalışmalar ile ücretli reklamlar sayesinde ön planda görünmeniz amacıyla titizlikle kelime analizi yapmaktadır.

Bu Yazı; Yeşil SEO’daki SEO uzmanlarından Aydın Kaydı’dan derlenerek yazılmıştır.

Teknoloji - Pendik evden eve nakliyat - eğitim, sağlık konuları, tıbbi çözümler - SEO dostu sağlık makaleleri