9 Ağustos 2022

Hit CANAVARI

En İyi Firmalar, Google SEO Hizmeti, Dijital Pazarlama, Tanıtım Yazısı

Başbakan Yıldırım’dan Son Dakika El Bab Açıklaması

Ajansların geçtiği haberler doğrultusunda Başbakan Yıldırım’ın açıklamaları, son dakika haberler olarak duyuruldu. Türkiye’nin Suriye’ye düzenlediği Fırat Kalkanı operasyonu tüm hızıyla uygulanmaya devam ediyor. Başbakan Binali Yıldırım, grup toplantısında El Bab’ın büyük ölçüde kontrol altına alındığını duyurdu. Son haber olarak geçilen açıklamaya göre; Türk Askeri ve ÖSO El Bab’ın kontrolünü büyük ölçüde ele geçirdi. 

El Bab Kontrol Altına Alınıyor

Haber ajanslarının verdiği haber ışığında El Bab’ın çevresindeki stratejik bölgeler ele geçirildi. El Bab’dan güncel haberler gelmeye devam ediyor. Şehrin tamamının kontrol altına alınması için Türkiye ve ÖSO ortak bir harekat yürütüyor. Başbakan Yıldırım, harekatın başarılı geçtiğini ve bunun sonucunda El Bab’ın önemli bölümünü kontrol altına aldıklarını açıkladı. Yıldırım, ‘’Güneyde rejime ait unsurların kuzeye doğru hareketlendiği doğrudur ancak, gerek koalisyon güçleri gerekse Türk Hava Kuvvetleri gerekse Rusya ile yapılan koordinasyon sonucunda herhangi bir tatsız olay yaşanmaması ve çatışma olmaması için gerekli tedbirler alınmaktadır.’’ Şeklinde açıklama yaparak, harekatın istenilen hedefte ilerlediğini belirtti.

Teknoloji - Betovis - Eğitim - Sağlık Konuları - Tıbbi Çözümler - İş Dünyası - Oyun - Gezi Rehberi - SEO Dostu Makaleler