23 Mart 2023

Hit CANAVARI

Organik Hit, Google SEO Hizmeti, Dijital Pazarlama Uzmanı

Arı Alerjisi Nasıl Anlaşılır?

Havaların ısınmasıyla arıların da daha çok ortaya çıkması bekleniyor. Arılar genellikle geldiklerini ortamdaki sesleriyle haber veriyor ve bu da ortamın arıdan temizlenmesi gerektiğine işaret ediyor. Aksi halde arı sokması sonucu haberler konusu olmanız mümkün. Arı sokması yaşandıktan sonra ortaya çıkan kızarıklık ve kaşıntı eğer 24 saat içerisinde geçmezse arı alerjisi ortaya çıkabiliyor. Eğer önlem alınmaz ve yaşanan kaşıntı ya da kızarıklık önemsenmezse kurdeşene kadar varan sonuçlar deri üzerinde büyük tahribatlar yaratıyor.

Arı Sokması öldürücü Olur Mu?

Son haber olarak geçen arı sokmasından doğan ölüm aslında daha çok 50 yaş üstü kişilerde gözleniyor. Ölüme varan sonuçlar için de geçen sürenin önemsenmemesi temel neden oluyor. Arı sokması anında şok ile fark edilemeyen düzensiz kan akışı ve nefes alıp vermede güçlük eğer müdahale gelmezse öldürücü sonuçlar yaratıyor. Son dakika haberler iletilerinde de belirtildiği gibi eğer arı sokması sonrası boğazda şişlik hissediliyorsa hemen bir yardım almakta fayda var. En güncel haberler için www.interturk.tv sitesini ziyaret ediniz.

Müzik Dersi - Mp3 indir - Teknoloji - Eğitim - Sağlık Konuları - Tıbbi Çözümler - İş Dünyası - Oyun - Gezi Rehberi - SEO Dostu Makaleler