1 Aralık 2021

Hit CANAVARI

Google SEO Hizmeti, Dijital Pazarlama, Uzman Makaleler

Akustik sünger fiyatları

Ses yalıtımında kullanılan süngerler, genel olarak müzik stüdyolarında tercih edilen ürünlerdir. Sesi yüksek oranda emmeleri sayesinde dışarıya ses gitmesini engelleme özelliğine sahiplerdir. Farklı modellerde yalıtım süngerleri bulabilmek mümkün olur. Bunların ayrı fonksiyonları bulunduğu gibi fiyat açısından da çeşitlilik gösterirler. Ortama ve amaca uygun seçim yapılarak yalıtım süngerlerinin kullanılması mümkün olacaktır.

Bondex sünger başlıca ses yalıtım modelleri arasında yerini alır. %80 – %90 civarında ses yalıtımı sağlaması ile bilinmektedir. Bu sünger çeşidinin hammaddesi olarak poliüretan kullanılır. Uzun yıllardan beri çok sayıda ülkede tercih edilen bir modeldir.

Yumurta sünger de çok sayıda özelliğinden dolayı kullanıcılar tarafından tercih edilen bir üründür. Yapısı gereği yumurta kutusuna benzer ve yanmaya karşı dayanıklı olması en büyük avantajıdır. Destekli düz ya da kendinden yapışkanlı modelleri piyasada bulunur. Kesimi ve uygulaması son derece kolaydır.

Piramit sünger seçenekleri de özellikle ses kayıt alanlarında kullanıma uygundur. Ortamdaki ses performansını arttırmak ve ses problemlerini gidermek başlıca amaçlarındandır. Çok güçlü bir izolasyon sağlamaz.

Son derece yüksek ses izolasyonu sağlayan ve ateşe karşı dirençli olan bir diğer model de akustik yanmaz sünger olarak karşımıza çıkmaktadır. Aşınmaya karşı da oldukça dayanıklıdır. Bu nedenle uzun yıllar boyunca kullanılması mümkün olur.

Akustik sünger fiyatları kaplanacak olan alanın sahip olduğu genişliğe göre metrekare hesabı yapılarak firmalar tarafından belirlenir.

Teknoloji - eğitim, sağlık konuları, tıbbi çözümler - SEO dostu makaleler - istanbul boğaz turu