25 Ocak 2022

Hit CANAVARI

Google SEO Hizmeti, Dijital Pazarlama, Uzman Makaleler

İstanbul Petek Temizleme Firmaları

Petek temizleme fiyatları

Petek temizleme fiyatları

Düzenli bakım gören ısıtma sistemlerinde arıza riski minimuma indirgenir ve sistemin kışın sonuna kadar optimum verimlilikle çalışması garanti altına alınır. Bu bakım işlemlerinin en önemlilerinden olan petek temizliği ise özellikle yeni kurulan ısıtma sistemi kullanıcılarının yaygın bir biçimde göz ardı ettiği bir uygulamadır.

Düzenli bakım gören ısıtma sistemlerinde arıza riski minimuma indirgenir ve sistemin kışın sonuna kadar optimum verimlilikle çalışması garanti altına alınır. Bu bakım işlemlerinin en önemlilerinden olan petek temizliği ise özellikle yeni kurulan ısıtma sistemi kullanıcılarının yaygın bir biçimde göz ardı ettiği bir uygulamadır. Henüz yeni olduğu için peteklerde yoğun birikmeler, dolayısıyla ısınma problemleri veya arızalar olmadığından peteklerin temizlenmesi gerekmediği zannedilmesine rağmen aslında bu bakım işlemleri bahsedilen problemlerin oluşmasını engeller. Bir başka değişke peteklerin temizlenmesi genel bir ihtiyaç olarak arızaların giderilmesini sağlayan bir tamir işlemi değil, arızaların oluşmaması için yaptırılması gereken bir periyodik bakım işlemidir. Şebeke suyundaki maddelerin peteklerde birikmesi ve özellikle de kireç kalıntılarının yoğunlaşmasından kaynaklanan korozyona engel olan bu işlem, peteklerin kullanım ömrünü uzatır. Kireç ve farklı maddelerin bir araya gelmesiyle peteklerin dibinde oluşan çamurlaşma suyla taşınabilir, tesisatı tıkanması halindeyse tüm sistemin devre dışı kalmasına neden olabilir.

Isıtma sisteminin diğer bileşenleri problemsiz çalışsa dahi ısıyı mekâna ileten peteklerin ısı geçirgenliğinin değişmesi, tüm sistemin performansını olumsuz yönde etkileyecektir. Daha somut ifadeler kullanmak gerekirse; 800 kalori enerji değerine sahip ısıtma sistemi peteği şayet kireçlenme ve çamurlaşma sebebiyle sadece 400 kalorilik ısı yayabilir hale gelmişse sistem 800 kalori değerinde ısı üretse bile iç mekâna maksimum bunun yarısı oranında ısı aktarılabilir. Bu derece büyük öneme sahip olan peteklerin kireç ve pislik dolması durumunda mekâna transfer edebileceği ısı miktarı azalacağından, ısıtma sisteminin ne kadar verimli ısı ürettiği de önemi kaybeder. Zira bu ısı ancak birebir olarak iç mekâna aktarıldığında tüm sistemin yüksek verimlilikle çalıştığından bahsedilebilir. Şebeke suyunda bulunan kireç ve diğer maddelerse suyun sıcaklığındaki artışla beraber metal yüzeylere yapışır. Bunun en iyi örneği musluk suyuyla çay demlenen evlerde, demliklerin dibinde beyaz renkli kireç birikmesidir. Çamaşır ve bulaşık makinaları dahi her çalıştırıldığında kireç önleyici kimyasal ürünler kullanılır ve bu kimyasallarla ısıtıcı parçalanın kireçlenmesi önlenir. Petek temizleme ev veya işyerinde kullandığınız ısıtma sistemiyle aynı yoğun kireç ihtiva eden şebeke suyunu kullanır. Çaydanlıktaki gibi peteklerin metalden üretilen iç yüzeylerinde de kireç tortuları oluşmaya başladığında, zamanla bu tortu tabakası yerini yoğun kıvamlı kalın katmanlara bırakacaktır.

Sıcak suyun peteğin her yerini dolaşamaması durumunda sadece üst bölümler ısınabileceğinden, peteğin mekânı kısa sürede ve ekonomik yoldan ısıtması da mümkün olmaz. Isınan üst bölümden daha fazla faydalanmak adına ısıtma sistemini daha yüksek derece çalıştırmaksa sadece günü kurtarmak yani geçici bir çözümdür. Üstelik bu şekilde daha fazla yakıt harcanacağından gereksiz yere daha yüksek faturalar ödenmek zorunda kalınacaktır. Bu gibi durumları hiç yaşamamak içinse bu aşamayı beklemeden petek temizliğini yıllık aralıklarla yaptırmak en doğrusudur. Petek temizliği  fiyatları sizlere 7/24 servis sağlamaktadır.

Teknoloji - Mp3 indir - eğitim, sağlık konuları, tıbbi çözümler - SEO dostu makaleler - istanbul boğaz turu