3 Haziran 2023

Hit CANAVARI

Organik Hit, Google SEO Hizmeti, Dijital Pazarlama Uzmanı

Green Card İçin Son Başvuru Hangi Tarihte Gerçekleşir?

Green Card başvuruları online olarak gerçekleşmektedir. Her yıl düzenli olarak ekim ve kasım aylarında başvurular dvprogram.state.gov adresi üzerinden gerçekleşiyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşama imkanını sağlayan Green Card başvuruları her yıl düzenli olarak yapılmaktadır. Son başvuru tarihleri her zaman gündeme gelen konular arasındadır. Geçmiş yılları incelediğimiz zaman çekilişlerin ekim ayında başlayarak kasım ayının ilk haftasına kadar sürdüğünü görebiliyoruz. Bu süreler genellikle standart süreler olarak ön plana çıkmaktadır.

Her yıl bu süreler hemen hemen birbirine yakınlık göstermektedir. Bu yıl 3 Ekim’de yapılıyorsa başvurular bir dahaki yıl ise 10 Ekim’de yapılıyor. Fakat genellikle aylarda farklılıklar gösterilmiyor. Ekim ve kasım ayları başvuru tarihleri olarak bilinmektedir. Sonuçlar ise bahar aylarında açıklanmaktadır. Nisan ve mayıs ayları çekilişlerin açıklandığı aylar olarak ön plana çıkmaktadır.

Green Card Başvuruları Nasıl Gerçekleşiyor?

Green Card başvuruları online olarak gerçekleşmektedir. Her yıl düzenli olarak ekim ve kasım aylarında başvurular dvprogram.state.gov adresi üzerinden gerçekleşiyor. Online olarak başvuru formunu doldurmanız gereklidir. Başvuru formunu doldururken bilgilerinizi tutarlı olarak girmeniz başvurunuzun gidişatında oldukça etkili rol oynamaktadır.

Başvuru sonuçlarını da dvprogram.state.gov üzerinden öğrenebiliyorsunuz. Sonuçlar genellikle nisan ve mayıs aylarında öğrenilmektedir. 2022 yılında çekiliş sonuçları 7 Mayıs 2022 tarihinde açıklanmıştı. Bu yılda sonuçların bu tarihlerde açıklanması bekleniyor. Geçen yılın başvuruları da 6 Ekim ile 9 Kasım 2021 yılında yapılmıştı. Çekiliş başvuruları standart olarak her yılın ekim ayının ilk haftalarında başlayarak kasım ayının ilk haftalarına kadar devam etmektedir.

Green Card Sonuçları Nasıl Öğreniliyor?

Green Card sonuçlarınızı öğrenmek oldukça kolay ve hızlıdır. Başvuru sonuçları dvprogram.state.gov üzerinden öğrenilmektedir. Başvuru sonucunuzu öğrenmeniz için aşağıdaki bilgileri sisteme girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler;

  • Başvuru yapıldığında verilen 2023 numarasıyla başlayan konfirmasyon seri numarası,
  • Başvuruyu yapan kişinin soyadı,
  • Başvuruyu yapan kişinin doğum yılı,

Yukarıdaki bilgileri sisteme giriş yaparak anlık olarak başvurunuzun sonucunu öğrenebilirsiniz. Eğer ki başvurunuz olumlu olarak sonuçlanırsa ABD konsolosluğuna mülakata çağrılırsınız. Bu süreçte bütün iletişim bilgileri e-posta adresi üzerinden ilerlemektedir. Dolayısıyla sisteme başvuru yaparken gireceğiniz e-posta adresinin güncel olması hayati öneme sahiptir. Aksi durumda iletişiminiz sekmeye uğrayabilir.

Green Card Konfirmasyon Numarasını Kaybedince Ne Yapılmalı?

Green Card başvurularınızın sonucunu öğrenmek istiyorsanız konfirmasyon numarasına sahip olmanız oldukça önemlidir. Bu numara sizlere başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra verilmektedir. Fakat kişiler konfirmasyon numaralarını not almayarak bazı zamanlarda unutabiliyorlar, bu tarz durumlarda kişiler panik haline girebiliyorlar. Ancak bu konuda hiç panik yapmanıza gerek yoktur. Çok kolay ve hızlı bir şekilde kaybettiğiniz numaranızı öğrenebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bilgileri sisteme girmeniz gerekiyor. Bu bilgiler şu şekilde sıralanabilir;

  • Başvuruyu yapan kişinin ad ve soyadı bilgileri,
  • Başvuruyu yapan kişinin doğum yılı bilgileri,
  • Başvuru sırasında girilen e-posta adresi,

E-posta adresinizi sisteme girerken mutlaka şifresini bildiğiniz ve güncel e-posta adresinizi sisteme giriniz.

KAYNAK : https://www.greencard.com.tr

Müzik Dersi - Mp3 indir - Teknoloji - Eğitim - Sağlık Konuları - Tıbbi Çözümler - İş Dünyası - Oyun - Gezi Rehberi - SEO Dostu Makaleler