5 Ekim 2022

Hit CANAVARI

En İyi Firmalar, Google SEO Hizmeti, Dijital Pazarlama, Tanıtım Yazısı

AKREP-II Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA)

Türkiye’nin ilk elektrikli zırhlı aracı olan AKREP-II Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç (TTZA), Türk savunma sanayiinin kara platformu üreticilerinden olan Otokar tarafından geliştirilmiştir. Geleneksel zırhlı araçlara kıyasla çeviklik, düşük silüet dolayısıyla düşük termal iz, yüksek hız ve düşük ses avantajlarına sahip olan AKREP-II, elektrik tahrik sistemi sayesinde fosil yakıtlı araçlara göre çok daha düşük ağırlığa sahiptir. AKREPI-II’nin balistik koruma düzeyi, COBRA-II ile benzer özelliklere sahiptir.

90mm’lik çapa sahip top sistemi ile donatılan AKREP-II, ön ve arka tarafta olmak üzere toplamda 6 adet bataryaya sahiptir. Araç, bu bataryalar tam dolu iken 250km yol gidebilmekte ve aracın bataryaları 3 saat içerisinde şarj edilebilmektedir. Ayrıca, istenildiği taktirde yapılan 15 ila 20 dakikalık şarj sayesinde aracın bataryaları %20 doluluk seviyesine getirilebilmektedir. Dizel versiyonu da 2020 yılında tanıtılacak olan AKREP-II, 14’üncü Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF-2019) ziyarete açılacaktır.

Teknik Özellikler
Mürettebat: 3 Kişi (Sürücü, komutan, nişancı)
Menzil: 250km
Tahrik: Elektrik Tahrik
Şarj Süresi: 3 saat
Silah Sistemi: 90mm’lik çapa kadar her türlü silah sistemi

Kaynak: SavunmaSanayiST.com

Mp3 indir - Teknoloji - Betovis - Eğitim - Sağlık Konuları - Tıbbi Çözümler - İş Dünyası - Oyun - Gezi Rehberi - SEO Dostu Makaleler