Vinç Kiralama İşlemleri

Vinç başta inşaat sektörü olmak üzere çok sık şekilde yararlanılan bir araçtır. Bu iş makinesinin imalatında dünya ölçeğinde birçok önemli marka yer almaktadır. Türkiye’de de bunlar satılmakta olup çok ağır işlerin altından rahatlıkla kalkmaktadır. Sayısız inşaat projesinde görev alan vinçler ayrıca gümrüklerdeki ithalat-ihracata konu işlerde, liman sahalarında önemli görevler üstlenmektedir.

Vinç iş makinesini tanımlamak gerekirse; materyallerin, ağır yüklerin bir yerden, önceden hedeflenen diğer bir yöne doğru taşınması veya hareket ettirilmesini sağlayan araçtır. Malların yüklenmesi ya da boşaltılması konusunda bir vinçten daha iyi bir çözüm olamaz. Hatta vinç olmadan bu işleri yapmanın çözümü de olamaz denilebilir. Vinçlerin kaldıracakları yüklerin toplam miktarına göre kapasiteleri bulunmaktadır. Dolayısıyla işlerin mahiyetine göre vinç çeşitleri de söz konusudur.

Vinçler sayesinde büyük tonajlardaki örneğin bir yere sıkışıp kalan, zeminden hareket ettirilemeyen büyük mallar da kolayca çekip çıkarılabilir. Ayrıca sokaktaki otomobil ya da kamyonların çekilmesinde de yararlanılır.

Vinçlerin kapasiteleri ise 10 tondan 200 tona kadar değişkenlik gösterebilir. Dişlisi sayesinde de yükleri etrafında tamamen döndürebilme yeteneğine sahiptir. En uygun vinç kiralama için ise sitedeki seçeneklerden faydalanabilirsiniz.

Vinç kiralama fiyatları ise yapılacak işlere göre değişebilmektedir. Vinçler son yıllara ait olup yüksek kapasiteleriyle işinizi çok rahat şekilde görecektir. Böylece çok maliyetli olan vinçleri satın almak yerine vinç kiralayarak bu ihtiyacınızı giderebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir