TWİTTER’DAN BİR YENİ ÖZELLİK DAHA

twitter ile ilgili görsel sonucuDünyanın en çok kullanılan sosyal medya ortamlarının başında gelen Twitter’dan haber var. Twitter, kendi bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Eklenen yeni özelliğe göre artık Twitter’da kullanıcılar, tanımadıkları kullanıcılardan gelen istenmeyen bildirimleri sınırlandırabilecek.
Sosyal medyanın ünü gün geçtikçe Dünyanın her tarafına yayılıyor. Twitter’dan gelen son haber, kullanıcılarını bir hayli mutlu etti. Twitter kullanıcıları artık sahte hesaplardan gelen saldırgan ve istenmeyen yorumlardan kurtulabilecek. Twitter’dan gelen son dakika haberler, Twitter kullanıcılarının takip etmedikleri kullanıcılardan gelen bildirimleri sınırlandıracağını doğruluyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar Twitter’daki hakaret ve tehdit gibi mention’lara maruz kalmayacak. Güncel haberler, Twitter’a eklenen yeni özelliğin taciz ve istismar gibi olayları azaltacağını belirtiyor.
Twitter’da daha önce mention özelliği kullanılarak ünlü isimler hedef alınmıştı. Robin Williams’ın ölümünden sonra bazı kullanıcılar, Twitter’ın mention özelliğini kullanarak ünlü sanatçının kızına uygunsuz ithamlarda bulunmuştu. Yine yazar Lindy West adına sahte hesap açan kullanıcılar, mention özelliğini kullanarak yazarın babası için kötü yorumlar yapmıştı. Sosyal medyadan gelen haberler, yeni özelliğin Twitter kullanıcılarını mutlu ettiğini ve istenmeyen bildirimlerin sınırlandırılmasının faydalı olacağını gösteriyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *