Suç Makinesinden Bir İtiraf Daha

Türkiye’ nin 2 haftadır merakla takip ettiği ve İzmir’ de yakalanan  Atalay Filiz, Emniyet Müdürlüğü’ ne verdiği ifadesinde, işlediği cinayetler ile ilgili sorgu sırasında son dakika haberler de anlatmadığı bir çok detay verdi.

İki hafta süren aranmasının ardından İzmir’ de yakalanan, ardından İstanbul’ a getirilen Atalay Filiz Emniyet Müdürlüğü’ nde verdiği ifadesinde, işlediği cinayetler ile ilgili tüm detayları anlattı. Anadolu Adliye sarayına, savcıya ifade vermesi için getirilen Filiz’ den ifade sırasında kan örneğide alındı. 5 saat süren sorgunun ardından tutuklanmak üzere nöbetçi hakimliğe gönderildi. Verdiği ifade de Fatma Kayıkçı’ yı kimliğini ortaya çıkardığı için öldürdüğünü söyleyen atalay Filiz, Göktuğ ve Elena’ yı, Olga’ nın ortadan kaybolmasından kendisini sorumlu tuttukları için öldürdüğünü söyledi.

Tasarlayarak adam öldürme ve nitelikli yağma suçlarından tutuklanacak olan Filiz, mahkemede nitelikli yağma konusunda yeterli kanıt olmadığı söylenerek, sadece tasarlayarak adam öldürme suçu ile cezaevine yollandı. Ailesi’ nin gönderdiği avukatı red eden Filiz, barodan gelen bir avukat tarafından temsil edildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *