Şirketlerin Olmazsa Olmazı Eğitimler

adaGünümüz iş dünyasında satış bilgisine sahip olmadan, herhangi bir sektörde iş bulma imkânı söz konusu olmamaktadır. Her sektörde çalışanların satış ve pazarlama konusunda donanımlı olması aranan en önemli özelliktir. İyi ürün tasarlamaktan daha önemlisi, o ürünü satmaktır. Dünyanın en kaliteli ürününü ya da hizmetini satmadığınız veya insanları haberdar etmediğiniz sürece o ürün veya hizmet değersiz atfedilir. Bu açıdan şirketin başarısı için, her kademede çalışan herkes satış eğitimi almalıdır.

İnsan kaynakları departmanlarının belirli periyotlarda düzenlemiş olduğu satış eğitimleri, danışmanlık firmaları veya akademiler tarafından yapılmaktadır. Genelde tüketici kimdir?, müşteri ne bekler?, satışın aşamaları, satışı sonlandırma, beden dili, satışta hedef koyma, vaka incelemesi, satış önerileri, ideal satış danışmanının özellikleri başlıklarını içeren eğitimin fiyatlandırması süre ve kişi sayısına göre değişiklik gösterir. Kişi sayısı arttıkça fiyat düşer, eğitim süresi uzadıkça fiyat yükselir. Ancak satış eğitimi fiyatları, ortalama olarak 700 TL civarındadır.

Özellikle şirketlerin son yıllarda kurum içi satış eğitimine verdikleri önem ve ayırdıkları bütçe giderek artış göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir