Konya Şeker İlk 10’da

Son yıllarda gösterdiği başarılı performansla dikkatleri üzerine çeken, yaptığı projelerle pek çok ilke imza atan ve gıda sektörünün devlerinden biri olmaya aday olan Konya Şeker uluslararası bir firmanın ülkemizde 17 yıldır sürekli olarak düzenlediği en büyük 500 şirket araştırmasında ilk 10’a girmeyi başardı.

Her araştırmada olduğu gibi zirveyi kimseye kaptırmayan petrol ve otomotiv firmalarında Konya Şeker gıda şirketleri arasında il 10’a girmesini hem yurt içi hem de yurt dışı satışlara bağlıyor. Özellikle de ihracata büyük önem veren Konya Şeker ihracatını geçen yıla oranla % 148 oranında arttırmaya başardı. Parmak ısırtan bu başarının kendileri için hedeflerine ulaşmak adına sadece bir adım olduğunu belirten Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk amaçlarının dünyada ilk 5’e girmek olduğu belirtti. Konya haber arasında ekonomi haberleri arasında büyük bir sevinçle karşılanan bu gelişme herkesçe olumlu bir şekilde karşılandı.

Yine aynı ekonomi dergisinin araştırmasında yer alan diğer bir analize göre Konya Şeker 500 şirket arasında ihracatını en çok arttıran 11. Firma. Geçen yıla oranla 24 basamak birden yükselen Konya Şeker bu başarıyı Türk çiftçisine ve Konya’nın verimli topraklarına bağlıyor. Elde ettiği başarılarla son dakika Konya haberleri içerisinde yer alan Konya Şeker gelecek yıllarda ekonominin parlayan yıldızlarından olacak.

Bugüne kadar yaptıkları tüm çalışmaların ve yatırımların hedeflerini gerçekleştirmeye yönelik olduğunu belirten Recep Konuk hedeflerinin 2023 yılı olduğunu dile getirdi. Konya haber sitesi üzerinden haberlerin detaylarına ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *