Konya Lazer Epilasyon ve Saç Bakımı

Yaz sıcaklıkları yerini soğuk rüzgarla, sağanak yağmurlara ve ayaz havalar bıraktığı bugünlerde saç bakımımıza daha fazla önem vermemiz gerekiyor. Çünkü soğuk havalar saç tellerimizin yağ ve nem dengesini bozar bunun sonucunda da saç sorunları meydana gelmeye başlar. Bu nedenle kış mevsiminde saç daha özel ve ayrıcalıklı bir bakım yapmak gerekir.

Kış aylarında yaşayacağınız en muhtemel sorun saç kurumasıdır. Çünkü nem dengesinin bozulması hem cildinizin hem de saçlarınızın kurumasına neden olur. Saçlarınız nem dengesini yitirince saç tellerinizi daha kolay kopar ve daha kolay dökülür. Görüldüğü gibi nem dengesini korumak saçlar için çok önemlidir. Bunun içinde lazer epilasyon merkezi aracılığıyla saçlarınızın ince telli, dalgalı, boyalı, yağlı ve daha pek çok kriteri öğrenerek saçınıza uygun bir nemlendirici şampuan bulabilirsiniz.

Saçlarınızın bekleyen diğer bir sorun ise kepek sorunudur. Saçlarınızın ve saç derinizin sürekli olarak şapka, kapüşon gibi kıyafetlerle kapalı olması ve saçınızı nefessiz bırakır. Ayrıca saçların güneşten ve güneş ışığından mahrum kalması da kepeği arttıran diğer bir sorundur. Bu sorunları önlemek içinde Konya lazer epilasyon ve cil bakımında uzman ekibimizle saçlarınızı besleyici bakım yaparak daha sağlıklı saçlara kavuşun.

Duş sonrasında ise saçlarınızı iyice kurulamalısınız. Nemli ya da ıslak saçla banyodan çıktıktan sonra soğuk bir ortama geçmeniz ve bu durumda da saçlarınızı tam kurutmamanız hem saçlarınıza hem de size zarar verir. Bu nedenle saçlar iyice kurulanmalı. Elif güzellik salonu ile saçlarınızın dengesine uygun bir pH seviyesi bularak saçlarınızı daha iyi bakım yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir