Kışın Soğuklarda Sizi Mutlu Edecek Öneriler

Soğuk havalar bazı insanlar için huzursuzluk ve sıkıntı oluşturmaktadır. Soğuk havaların gelmesiyle kendinizi mutsuz ve tedirgin hissetmeniz doğaldır. Genelde havaların kapalı ve sıkıntılı olması sizi bu duruma çekebilir. Şayet kış aylarında daha mutlu ve huzurlu geçirmek istiyorsanız paylaştığımız nasihatlere uyabilirsiniz. Bu nasihatler ruh halinizi değiştirebilir ve sizi olduğunuz makûs bir vaziyetten uzaklaştırabilir.

Huzurlu ve mutlu bir kış için bazı önerilerimiz:

Telefonu elinizden bırakın

Günümüzde çoğu şahıs her anın resmini sürükleyerek sosyal medyada paylaşmak istiyor. Bunu yaparken ne yazık ki anın ve dostlarla sohbetin sevincini çıkaramıyor. Daha mutlu anlar için her dakika telefonla ilgilenmekten bırakın. Azıcık telefonsuz yaşamak size bir şey kaybettirmez. Gün boyu telefonsuz, bilgisayarsız yaşamak size çok güç geliyorsa, en azından günün birkaç saatini teknolojiden uzak geçirmeye çalışın.

Kendinize vakit ayırın

Kesintisiz dostlarla, aileyle zaman geçirmekten kendinize zaman ayırmayı unutuyor olabilirsiniz. Azıcık düşünün ve tek başınıza yapmak istediklerinize karar verin.

Planlı bir şekilde hareket edin

Programlı ve özenli şekilde çalışmak hem motivasyonunuzu artırır hem de daha fayda olmanızı sağlar. Aynı anda bir hayli işi halletmek zorunda kalmazsınız. Bunları yaparken kendinize mola vermeyi bakımsızlık etmeyin. Mesela öğle yemeğinizi yerken işlere kısa bir ara verin. Böylece stressiz ve mutlu bir kış geçirebilirsiniz.

Evde spor yapın

Yapılan çalışma ve araştırmalarda, haftanın belirli günleri spor veya egzersiz yapmak bunalıma girme tehlikenizi eksiltiyor. Günlük yaşamınızdaki hareketinizi artırın ve daha zinde olun. Sıhhatli ve mutluluk veren gıdalar tüketmenizde yarar var. Bol bol su içmeyi unutmayın. Tüm bunları yaparak sıhhatli zinde ve mutlu bir kış geçirebilirsiniz.

Uyku düzeninizi belirleyin

Nitelikli uyku gün içinde daha dinamik ve faydalı olmak için çok ehemmiyetlidir. Akşam erken saatte yatamıyorsanız bunun neden olabileceği alışkanlıklarınızı gözden geçirin. Mesela, çok geç saatte kahve ya da çay içmek rahat bir uyku yatmanıza mani olabilir. Gece atıştırmaları da uykuya dalmanızı ve nitelikli uykuya yatmanızı güçleştirir.

Hayatınıza güzel yönde müdahele ederek, yapacağınız bu ufak detaylar kış aylarını rahat geçirmenize yardımcı olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *