Deri ve Kürk Yıkama Setinin Kullanımı

Deri ve Kürk Yıkama Seti ile birlikte tüm anilin, süet, nubuk ve napa deri ürünler kullanım talimatı uygun biçimde elde yada çamaşır makinesinde yıkanarak temizlenebilir. Yapılacak olan yıkama sonrasında deri ürünler yumuşak kalır ve kesinlikle “çekmez”.

Yıkanılacak olan ürünün büyüklüğüne göre 5–6 litre el sıcaklığındaki suya 50-60ml “Deri ve Kürk Renk Sabitleyicisi” eklenerek deri ürünün bu karışım içerisinde minimum 1 saat banyo yapması sağlanır.

Renk Sabitleme banyosu tamamlanan ürünün yoğun kirli bölgeleri (yaka, manşet, cep kenarları,vb) Deri Temizleme Fırçası ve Deterjan yardımıyla ön işleme alınır. Sonrasında ürünün büyüklüğüne göre 125-175ml Deri ve Kürk Yıkama Deterjanı eklenerek deri ürün, çamaşır makinesinin yün programında maksimum 30 derece sıcaklıkta yıkanır. Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra deri ürün serilerek veya uygun biçimde asılarak kendi halinde kurumaya bırakılır, kuruma birkaç gün sürecektir. Kesinlikle kurutucu veya ısı kaynaklarını yıkanmış ürünü kuruması için kullanmayınız.

ada

Kuruyan derinin lifleri sabitlenmiş olacaktır. Deriyi tekrardan yumuşatmak için tam anlamıyla kurumdan deri ürününüzü minimum 30 dakika kurutucunuzda sıcak hava vermeden, soğuk hava ile “havalandırın”. Yapılacak olan bu mekanik işlem derinizin tüm liflerinin açılarak tekrardan yumuşamasına yardımcı olacaktır. Kurutma makinesi kullanılmayacaksa bu mekanik işlem elde nazikçe “çitilemek” şeklinde yapılmalıdır.

Renk Sabitleme Banyosuna veya Yıkama işlemine başlamadan önce nemlendirilmiş olan beyaz bir bez parçasını ürünün görülmeyen bir yerine sürerek ürünün üzerindeki rengin beze geçip geçmediğini denetleyiniz. Beze boya geçmesi durumunda muhakkak bizlere danışınız. İki farklı deri ürünü kesinlikle birlikte işleme almayınız. Derinin bazı kısımları solmuş veya yıpranmış olabilir, yapılacak olan temizlik sonrasında bu gibi kısımların temizlenerek daha belirgin bir hale gelebileceğini unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *