Brezilya Dünya Kupası Haberleri

En son 2010 yılında yapılan Dünya Kupasını o yıl Hollanda’yı 1 – 0 yenen İspanya kazanmıştı. Bu tarihten sonra dünyanın birçok ülkesinde elemeler yapılmış ve 2014 yılına gelindiğinde elemeleri geçip turnuvalara katılmaya hak kazanan 32 ülke ve takım kalmıştı. Spor dünyası için oldukça önemli haberler ve gelişmelerin yer alacağı dünya 2014 yılında Haziran ayında Brezilya’da yapılmaya başlandı.
Sporseverlerin büyük bir merakla ve heyecanlı beklediği Dünya Kupasına ne yazık ki ülkemiz bu sene katılmaya hak kazanamadı. Ülke olarak katıldığımız eleme maçlarında yeterli performansı gösteremediğimiz için 2018 Dünya Kupasına şimdiden hazırlanmaya başladık. Haziran ayının 12’sinde Brezilya – Hırvatistan ile yapılacak maç ile Dünya Kupası başladı. 3-1 Brezilyanın üstünlüğü ile biten maçın etkileri hala konuşulmakta.
Her iki ülkenin de 3 Kez karşılaştığı müsabakada ilk mücadele berabere biterken ikinci mücadelenin kazananı da Brezilya olmuştu. Türkiye saati ile 23.00’da TRT tarafından naklen olarak yayınlanan maçta ise en son haber ve gelişmeleri takip etmek adına internet üzerinden kolay haber sitesinden anlık olarak aktarıldı.
Dünya kupasıyla ilgili merak ettiğiniz tüm bilgileri, maç fikstürü, ülke oyuncuları ve ilk on birleri gibi en güncel haber ve bilgilere tek tıkla ulaşabilirsiniz. Ünlü spor yorumcularının yaptığı son açıklamalar, Brezilya’dan en sıcak haberleri, maç sonrası yorum, teknik direktör ve futbolcu açıklamaları gibi en geniş bilgiye kolayhaber.net üzerinden erişebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *