Bahçe Şemsiye Fiyatları

adaAçık alanlarda insanları güneşten ve yağışlardan koruyan bahçe şemsiyeleri modellere bağlı olarak farklı özelliklere göre üretir. Kullanıma alanına bağlı olarak hem daha kolay kullanılmasını hem de daha sağlam ve dayanıklı olması için değişik modellerde üretilen şemsiyeler sahip oldukları özelliklere bağlı olarak farklı fiyatlara sahiptir.

Fiyatların belirlenmesinde ise kullanılan kumaşın metresi ve kalitesi, kullanılan metalin ölçüsü ve kalınlığı, sahip olduğu teknik özellikleri ve hangi tip ayak kullanıldığıdır. Genel olarak kaliteli üretim yapan üreticiler Amerikan tente kumaşı adı verilen özel bir kumaş kullanır. Bu kumaş yağışlı havalarda su geçirmez özelliği sayesinde altındakilerini korur. Su geçirmez özellikte olması yıkanabilir olmasını sağladığı için şemsiyeler daha kolay temizlenir ve yıkanır.

Şemsiyelerin iskeletin yapısı ise alüminyum ve ahşap olmak üzere 2 farklı maddeden oluşur. Ahşap modelde sadece gövde kısmı ahşap olup diğer kısımlar ve kollar alüminyum olup dekoratif bir görüntü oluşturmak ve uyumu bozmamak adına ahşap görünümlü alüminyum kullanılır. Alüminyum kullanıldığı modellerde de ana gövde dahil olmak tüm kısımlarda aynı metal kullanılır.

Kullanılan malzeme ve özellikler bu şekilde olurken yandan gövdeli kare ahşap şemsiyeler ve bunların fiyatı ise şu şekildedir.

– 300 x 400 12 metrekare kaplama alanı 2.050 TL
– 350 X 350 12.3 metrekare kaplama alanı 2.050 TL
– 300 X 300 9 metrekare kaplama alanı 1.915 TL

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *